Stomatolog Dentysta Długołęka

Stomatolog Długołęka, czyli jak zapewnić sobie zdrowy uśmiech

Zdrowy i piękny uśmiech to wizytówka każdego z nas. Jak jednak go sobie zapewnić? Doświadczony stomatolog może nam w tym pomóc!

Podstawa to dobra higiena jamy ustnej

Na pewno kluczowe znaczenie będzie miała odpowiednia higiena jamy ustnej, dlatego każdy z nas powinien poświęcić na nią odpowiednią ilość czasu. Najważniejsze jest codzienne czyszczenie zębów z wykorzystaniem dobrych przyrządów i wysokiej jakości produktów. Szczotkowanie powinno wykonywać się codziennie rano i wieczorem, ale również w miarę możliwości, po każdym posiłku, gdyż dzięki temu możemy pozbyć się zanieczyszczeń oraz usunąć płytkę nazębną.

Stomatolog Dentysta Długołęka

Co ważne, szczotkowanie nie powinno ograniczać się tylko do zębów, lecz również do dziąseł, języka oraz podniebienia, gdyż to najlepszy sposób na ograniczenie ilości bakterii w jamie ustnej. Nie bez znaczenia pozostaje to, po jaką szczoteczkę sięgniemy.

W naszym niezbędnym przyborniku powinna znaleźć się dobra szczoteczka do zębów, czyli taka, która została wykonana z miękkiego włosia. Dodatkowo musimy sięgnąć po dobrą pastę do zębów, nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej.

Dentysta Długołęka i regularne przeglądy zębów

Kolejny krok, to regularne przeglądy zębów. Wielu z nas zapomina o tym, że przeglądy dentystyczne nie wiąże się z podjęciem dodatkowych działań, lecz ze sprawdzaniem stanu uzębienia. Stomatolog Długołęka na tym etapie sprawdza, czy wszystkie nasze zęby są zdrowe, czy nie występuje próchnica, czy inne ubytki, które trzeba pilnie zaleczyć.

Wystarczą minimum dwie takie wizyty w ciągu roku, aby już cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem. Oczywiście, jeśli zaczniemy odczuwać dyskomfort, zauważymy u siebie pewne niepokojące zmiany w jamie ustnej, czy po prostu dojdzie do uszkodzenia zęba, to wtedy należy jak najszybciej zgłosić się na przegląd zębów.

Leczenie ubytków

Jeśli w czasie przeglądu stomatolog stwierdzi, że są ubytki, czy doszło do rozwoju innych chorób, które wymagają podjęcia leczenia, to nie należy czekać i odkładać wizyty za 2-3 miesiące, tylko jak najszybciej umówić się na kolejne spotkanie. Warto wspomnieć, że doświadczony dentysta w nagłych przypadkach jest w stanie zapewnić swoje wsparcie, więc jeśli będziemy chcieli cieszyć się pięknym, a przy tym zdrowym uśmiechem, to warto z tego skorzystać.

Zabiegi estetyczne

W wielu przypadkach samo sprawdzanie stanu uzębienia i leczenia ubytków nie wystarczy. Spożywanie dużej ilości kawy, herbaty i innych napojów negatywnie wpływa na wygląd naszych zębów.

Jeśli chcemy, aby były one nie tylko zdrowe, ale również śnieżnobiałe, to warto rozważyć zabiegi estetyczne. Dentysta Długołęka chętnie zapewni nam swoje wsparcie i wykona wybielanie zębów, czy piaskowanie, ponieważ są to zabieg, które dają bardzo dobre efekty. Co ważne, każdy z tych zabiegów jest stosowany z powodzeniem, więc nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo, czy o to, że uda nam się osiągnąć pożądane efekty. Doświadczony dentysta gwarantuje sukces.

Gorlicka 64/1U

51-314 Wrocław

728-369-133

Zadzwoń do nas!

Godziny otwarcia

Pon. - Czw.: 11:00 - 19:00
Pt.: 09:00 - 19:00