Implanty Wrocław

Implanty zębowe – co warto o nich wiedzieć?

Choć implanty zębowe nie są nowym pojęciem, to wciąż wielu z nas nie wie, z czym dokładnie ma do czynienia. Czym są implanty zębowe? Kiedy warto pomyśleć o ich wykorzystaniu? Jakie korzyści płyną ze stosowania implantów zębów i jakie koszty się z tym wiążą? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście! Dlatego zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Czym są implanty zębowe?

Można stwierdzić, że implantologia dentystyczna to odpowiedź na oczekiwania osób, które pragnęły cieszyć się naturalnym i pięknym uśmiechem. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Co skrywa się pod pojęciem implantów zębowych? Implanty zębowe to struktura, która daje szansę na odtworzenie utraconego zęba.

Sam implant jest podstawą danej konstrukcji, ponieważ jest śrubą, którą wszczepia w miejsce, gdzie wcześniej znajdował się korzeń zęba i umieszcza się na niej koronę protetyczną, która dopasowuje się do reszty uzębienia.

Kiedy warto pomyśleć o implantach zębowych?

Ogólnie przyjęło się, że implanty zębowe dedykowane są osobom, które utraciły naturalne uzębienie. Nie ma znaczenia, czy doszło do utraty jednego zęba, czy też większej części zgryzu, implanty Wrocław można wykorzystać w każdym wymienionych przypadków.

Na pewno o implantach zębowych warto pomyśleć, gdy doszło do wyniszczenia zębów przez próchnice i konieczne było ich usunięcie. To jednak nie wszystko, ponieważ implanty sprawdzą się również, gdy zmagamy się z nieleczoną paradontozą, czy niewykształconymi zawiązkami zębowymi.

Jeśli nasz naturalny ząb ulegnie złamaniu i nie da się odbudować jego wyglądu, to również implant może okazać się najlepszy wyborem. Co ważne, nie ma znaczenia nasz wiek, ani płeć, ponieważ implanty zębowe są dedykowane dla każdego, kto będzie chciał znów cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem.

Implanty zębowe – korzyści

Co zyskamy sięgając po implanty zębowe? Jakie korzyści z tego płyną? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo! Przede wszystkim mamy do czynienia z zaawansowaną terapią, dzięki której można uzupełnić brakujące zęby i znów cieszy się perfekcyjnym uśmiechem. To jednak nie wszystko, ponieważ implanty zębowe w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami protetycznymi minimalizują zanik kości, ani tez nie wymagają szlifowania zdrowych zębów. Dzięki temu cały zabieg przebiega sprawnie i bezproblemowo, a my znów możemy cieszyć się pełnym uzębieniem.

Implanty zębowe – koszty

Jakie koszty wiążą się z implantami zębowymi? Na jakie wydatki musimy się szykować? Każdy, kto oczekiwał jednoznacznej odpowiedzi, może się trochę rozczarować, ponieważ nie da się tego stwierdzić. Ostateczne koszty zależą od tego, w jakiej ilości implantów potrzeba, jak również od tego, ile pracy czeka stomatologa.

Na pewno można ograniczyć koszty, jeśli postawimy na wsparcie ze strony profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, ponieważ to właśnie on zapewnia dostęp do najatrakcyjniejszego cennika, a co za tym idzie, za implanty zębowe nie poniesiemy wysokich kosztów.

Gorlicka 64/1U

51-314 Wrocław

728-369-133

Zadzwoń do nas!

Godziny otwarcia

Pon. - Czw.: 11:00 - 19:00
Pt.: 09:00 - 19:00