Witamy na stronie internetowej Gabinetu Stomatologicznego


Naszym celem jest satysfakcja Pacjentów, którym oferujemy kompleksowe i profesjonalne usługi stomatologiczne.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług we Wrocławiu
przy ul. Gorlickiej 64/1U.

więcej

Katalog usług

Stomatologia Dziecięca

Oferujemy pełen zakres usług stomatologicznych dla pacjentów w każdym wieku, również dla najmłodszych. Podstawą leczenia dzieci są wizyty adaptacyjne, które pozwalają przygotować dziecko do planowanego zabiegu i przełamać ewentualną niechęć do leczenia. Duży nacisk kładziemy na zabiegi profilaktyczne – fluoryzacje i lakowanie zębów. W razie wskazań wykonujemy impregancje lub oczyszczanie i wypełnianie ubytków próchnicowych przy użyciu białych lub kolorowych wypełnień.

Fluoryzacja- jest to zabieg profilaktyczny polegający na stosowaniu preparatów fluoru w celu wzmocnienie struktury zęba oraz zwiększenie jego odporności na próchnicę, a także leczniczy – ponieważ odbudowuje drobne ubytki szkliwa.

Lakowanie zębów – jest to zabieg profilaktyczny polegający na wypełnieniu bruzd na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych w celu przeciwdziałania zaleganiu resztek pokarmowych i rozwojowi próchnicy.

Impregnacja -jest to zabieg wykonywany u najmłodszych pacjentów, u których nie można przeprowadzić tradycyjnego leczenia próchnicy i ma na celu zapobieganie dalszemu rozwojowi choroby.

Tradycyjne leczenie próchnicy – po wcześniejszym przygotowaniu dziecka usuwamy próchnicy narzędziami ręcznymi lub maszynowo (w razie możliwości w znieczuleniu), a następnie powstałe ubytki wypełniam materiałami najlepiej dostosowanymi do wskazań klinicznych.